Işık camiasının kıymetli üyeleri,

2015-2019 döneminde başarılı icraatlarıyla çıtayı yükseklere taşımış bir yönetimden başkanlığı devralmış bulunmaktayım. Bunun hem memnuniyetini hem de sorumluluğunu aynı anda hissediyorum. Hedefimiz büyük…Bulunduğumuz yerden daha da ileri gitmek varlığımızın yegane amacı olacaktır.

Geçmiş dönemde hayal gibi gözüken birçok şeyi gerçekleştiren ekibin bir parçası olarak, hedeflerimizi içselleştirmiş ve yolumuza güçlenerek devam edeceğimize inanmış olarak bu yola çıktım.

Bizler 133 yılı devirmiş köklü bir camianın üyeleriyiz. Hızla değişen dünyamızda, sürekliliğin ve kültür oluşturmanın kıymetinin herkesçe takdir edildiğini biliyorum. Biz, feyz aldığımız bu değerimizle beraber, birlik duygusunu daha güçlü bir şekilde hissetmek ve hissettirmek istiyoruz. Her türlü icraat ve etkinliğin arkasındaki en büyük değer ve motivasyonumuz bu olacaktır.

Birlik duygusuna en ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde, yüz yıllık okullar arasında dahi bunu yaratmak için öncü olduk. Bu misyonu taşımaya devam edeceğiz.

Vakfımızla, okul aile birliklerimizle, yöneticilerimizle, öğretmenlerimizle, öğrencilerimizle ve de mezunlarımızla kurduğumuz güçlü bağlarımızı, eğitim hayatına daha etkin katkılar sağlamak için kullanmanın peşinde olacağız.

Mezunlarımız, güç veren varlığımızı hissederek gururlanacaklar. Ata’mızdan aldığımız ışığı sonraki nesillere aktarırken daha da parlatıyor olacağız.

Sloganı ‘’Önce iyi insan yetiştirmek’’ olan bir eğitim kurumunun mezunlar derneği başkanı olmanın gururu ile tüm camiamıza esenlikler dilerim.
 

Işıklı sevgi ve saygılarımla…

Gülsev Sangar N’69
FID Yönetim Kurulu Başkanı