Değerli Işıklılar,

Feyziyeliler Işıklılar Derneği’ne katıldığımda bir hayalim vardı: tekrar bir arada olmak... 

Geçmişimizin güzel anılarını bugünümüze katıp dostluklarımızı canlandırmak ve bağlarımızı kuvvetlendirmek istiyordum. Okulun kapısından, bu sefer bir misyon ile girerken ürperdiğimi hatırlıyorum. Yuvaya dönmenin heyecanına eklenen, bir kaygıydı sanırım: Ne yapacağız? Onca mezunu nasıl bir araya getirecek ve bir bütün olacağız? Kaygım, dernek üyelerinin azmi ve desteği ile kısa zamanda kayboldu.

Bugün “Birlikte hayal kurmak, birlikte hayata dokunmak” üzere çıktığımız bu yolda, bize eşlik eden yetmişe yakın dönem başkanımız ve etkinliklerimize gönülden destek veren yüzlerce mezunumuz ile yürüyoruz. Kararlılıkla, umutla, inançla. Şimdi birlikte hayal kuruyoruz. Camiamızda daha çok öğrencimiz ve mezunumuza dokunabildiğimiz, onların hayallerine ortak olabildiğimizi düşlüyoruz. Hayal kuruyoruz. Etrafımızda ihtiyaç sahibi olan kısıtlı imkanlı veya engelli kardeşlerimize bir umut ışığı yakabilmeyi düşlüyoruz. Hayal kuruyoruz. 

Cumhuriyetimizin ihtiyaç duyduğu aklı hür, vicdanı hür gelecek nesiller yetiştiren kurumumuza ve öğretmenlerimize yoldaş olmayı düşlüyoruz. Bu hayallerin gerçek olması, hayatımızda can bulması bizlerin elinde. Derneğimize, kuruluş amacımıza ve ilke edindiğimiz değerlere dört elle sarılarak, sahip olduğumuz deneyim ve birikimleri tüm camiamızın faydası doğrultusunda kullanarak, emek harcayarak, gönül vererek başarabileceklerimizin bir sınırı olduğuna inanmıyorum.

Haydi, bugün, bize katılın. “Birlikte hayal kurmak, birlikte hayata dokunmak” için yuvamızda birleşelim...

Bu vesile ile de 132. Yılımızı kutlarım. Ne mutlu, Işıklı’yım diyene! Işıklı Sevgi ve

Saygılarımla,

Melinda Elibüyük N’98
FID Yönetim Kurulu Başkanı