Işıklı olmak...

Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları, 132 yıllık köklü tarihi, çağdaş, laik, ve güçlü eğitim sistemi, anaokulundan üniversiteye uzanan tam eğitim olanağı ile Türkiye'nin çağdaş insanının gelişiminde önemli katkıda bulunuyor.

Ancak "ışıklı olmak" iyi bir eğitim almanın çok ötesinde bir anlam da taşıyor. "Işıklı olmak" çağdaş bir hayat algılayışına, güçlü bir değerler sistemine sahip olmayı da ifade ediyor. "Işıklı olmak" büyük ve güçlü bir camiaya katılmanın onurunu ve mutluluğunu da barındırıyor.

Işıklı olmak, bir ömür boyu süren, kuşaktan kuşağa ulaşan bir değerler sisteminin de ifadesi...

İşte LOKAL1885 Sosyal Tesisleri, Feyziye ve Işık'ın bu misyonuna katkıda bulunmak, Işıklıları bir araya getirecek ortamı sağlamak amacıyla oluşturuldu.

1944 yılından günümüze pek çok başarılı çalışma yapmış Feyziyeliler Işıklılar Derneği (FID) ve Feyziye Mektepleri Vakfı'nın ortak çabası sonucunda 1997 yılında kapılarını Feyziye ve Işık camiasına açtı.

LOKAL1885 bugün Feyziyelilerin ve Işıklıların arasında kültürel ve sosyal dayanışmayı sağlayacak; sosyal, kültürel, sportif ve mesleki birlikteliklerine zemin oluşturacak ideal şartları içinde barındırıyor.

LOKAL1885 Sosyal Tesisleri, restoranları, barları, kafesi, çok amaçlı salonları, yeşille bezeli açık alanları, kapalı yarı olimpik havuzu, fitness, sauna ve masaj odaları ile geniş bir hizmet boyutu sunuyor. Yenilenen ortamı, Sofra'nın işletmeciliği ile hayata geçen profesyonel mutfağı ve hizmet kalitesi ile Işıklıların "buluşma merkezi" olma işlevine kavuşuyor.

LOKAL1885'in kapalı ve açık restaurantlarında, kafesinde, çok amaçlı salonlarında mükemmel bir hizmet sunuluyor. LOKAL1885 'in 170 kişilik restoranı, arzu edildiğinde 70 kişilik VIP salonu ayrılarak da kullanılabiliyor. Restoranda ayakta 300 kişi ağırlanabiliyor.

LOKAL1885'in açık alanı da oturarak 250 kişilik ve ayakta 500 kişilik kapasitesi ile hizmet veriyor. Restoranların hizmet kalitesi Sofra'nın işletmeciliğinde mükemmele ulaşıyor. Restoranlar, davetler, kutlamalar, düğünler, dönem yemekleri ve tüm yemekli toplantılar için mükkemmel bir ortam sunuyor.

Çok amaçlı salon olanakları

LOKAL1885'in çok amaçlı salonları Işıklılara pek çok olanak sunuyor. İş yemekleri, iş toplantıları, eğitim toplantıları, seminerler, özel aile yemekleri, doğum günü kutlamaları, gibi etkinliklerde çok amaçlı salonlar kullanılabilir.

Yarı olimpik yüzme havuzu

LOKAL1885'ın kapalı, ısıtmalı ve yarı olimpik yüzme havuzundan 12 ay yararlanılabiliyor. Yaz aylarında havuzun önündeki yeşillik alanda ise güneşlenilebiliyor.

Fitness Salonu

LOKAL1885, Işıklılara sosyal, kültürel ve sportif olanakları birarada sunuyor. Sosyal tesisin spor salonu, saunası ve mesaj salonu da bu hizmetler içinde yer alıyor. LOKAL1885'in fitness salonu geniş alanı ve spor aletlerinin zenginliği ile öne çıkıyor. Saunası ve masaj salonu Işıklılara farklı olanaklar sunuyor.