Geri dönün

FMV Özel Işık Okulları 133. Kuruluş Yıl Dönümünü bu sene 16 Aralık Pazar günü gerçekleştirdi. Mezunlarımız ve tüm Işıklılar kampüslerde yapılan törenlere katıldı. Nişantaşı Kampüsümüzde 25, 40, 50, 70 ve Ayazağa Kampüsümüzde 25 yıllık mezunlarımızın plaket törenleri yapıldı. Yılların dostları bu törenlerde birbirlerini yıllar sonra görmenin ve tekrar okullarında olmanın keyfini yaşadılar.

Törenler devam ederken okulda toparlanan farklı yıllardan mezunlarımızın bir kısmı birer İstanbul klasiği olan kestaneciler, salepçiler, patlamış mısırcıları arasında sohbetlerine devam ederken, bazılarını da geleneksel FID fotoğraf köşesinde farklı aksesuarlarla poz verirken görmek mümkündü.

Tabii ki öğlen saatlerinde tavuk – pilav – ekmek kadayıfı üçlüsünün tadını yaşamak üzere hazırlanmış olan masalarda okuldaki masa düzenlerine tezat, tamamen karışık düzen, her masada neredeyse her yıldan mezun ve ailesinin bulunduğu, masa abisi ve ablası olmadan oturmuş sohbet ve kahkahalar arasında bir kez daha lokmalarını da paylaşıyorlardı.

Yemek sonrasında bu yıl ki “okula dönüş” teması çerçevesinde öğrencilik yıllarımıza geri dönerek bahçede bayrak töreni için sıra olduk, marşlar söyledik, derse girdik ve sevgili hocalarımızla okul yıllarına döndük. Dönem arkadaşlarımızla bu nostaljik anları paylaşmak bu seneki 14 Aralık kuruluş günümüzü unutulmaz kıldı.

Galeri Işık’ta değerli mezunlarımızın bir kısmının paylaştıkları eski belge, karne, kupa, forma, fotoğraf gibi okul zamanından kalan hatıralarının görülebildiği ‘’Mezuniyet Müzesi’’ adlı nostaljik bir sergimiz vardı. Bu sergi o kadar beğenildi ki 14 Aralık sonrasında süresi uzatıldı. Gelecek sene kutlamaları ve aktiviteleri için hepimize ilham veren bir çalışma olduğu gibi tüm katılımcıları eski duygu ve günlere götürmek açısından çok etkili oldu.

Foto Galeri