Işıklı olmak...

Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları, 133 yıllık köklü tarihi, çağdaş, laik, ve güçlü eğitim sistemi, anaokulundan üniversiteye uzanan tam eğitim olanağı ile Türkiye'nin çağdaş insanının gelişiminde önemli katkıda bulunuyor.

Ancak "ışıklı olmak" iyi bir eğitim almanın çok ötesinde bir anlam da taşıyor. "Işıklı olmak" çağdaş bir hayat algılayışına, güçlü bir değerler sistemine sahip olmayı da ifade ediyor. "Işıklı olmak" büyük ve güçlü bir camiaya katılmanın onurunu ve mutluluğunu da barındırıyor.

Işıklı olmak, bir ömür boyu süren, kuşaktan kuşağa ulaşan bir değerler sisteminin de ifadesi...

İşte LOKAL 1885 Sosyal Tesisleri, Feyziye ve Işık'ın bu misyonuna katkıda bulunmak, Işıklıları bir araya getirecek ortamı sağlamak amacıyla oluşturuldu.

1944 yılından günümüze pek çok başarılı çalışma yapmış Feyziyeliler Işıklılar Derneği (FID) ve Feyziye Mektepleri Vakfı'nın ortak çabası sonucunda 1997 yılında kapılarını Feyziye ve Işık camiasına açtı.

LOKAL 1885 bugün Feyziyelilerin ve Işıklıların arasında kültürel ve sosyal dayanışmayı sağlayacak; sosyal, kültürel, sportif ve mesleki birlikteliklerine zemin oluşturacak ideal şartları içinde barındırıyor.

LOKAL 1885; restoranları, kafeleri, çok amaçlı salonları, yeşille bezeli açık alanları, kapalı yarı olimpik havuzu ile geniş bir hizmet ağı sunmaktadır. Yenilenen ortamı, hayata geçen profesyonel mutfağı, kafeleri ve hizmet kalitesiyle Işıklıların buluşma merkezi olma işlevine kavuşmaktadır.

LOKAL 1885'in kapalı ve açık restoranlarında, kafesinde, çok amaçlı salonlarında mükemmel bir hizmet sunuluyor. LOKAL 1885 'in 170 kişilik restoranı, arzu edildiğinde 70 kişilik VIP salonu ayrılarak da kullanılabiliyor. Restoranda ayakta 300 kişi ağırlanabiliyor.

Çok amaçlı salon olanakları

LOKAL 1885'in çok amaçlı salonları Işıklılara pek çok olanak sunuyor. İş yemekleri, iş toplantıları, eğitim toplantıları, seminerler, özel aile yemekleri, doğum günü kutlamaları, gibi etkinliklerde çok amaçlı salonlar kullanılabilir.

Yarı olimpik yüzme havuzu

LOKAL 1885'in kapalı, ısıtmalı ve yarı olimpik yüzme havuzundan 12 ay yararlanılabiliyor. Yaz aylarında havuzun önündeki yeşillik alanda ise güneşlenilebiliyor.